IRLML0060TRPBF Electronic Components IC MOSFET Integrated Circuits IC Infineon
Hong Kong Jia Li Xin Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Original
Model Number : IRLML0060TRPBF
Place of Origin : Original
MOQ : 10pcs
Payment Terms : L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability : 300000pcs/days
Delivery Time : 1-3 Working Days
Packaging Details : Standard packaging
Describetion/Pack : MOSFET MOSFT 60V 2.7A 92mOhm 2.5nC Qg
Warranty : 180days
Quality : 100% Original 100% Brand
Shipping by : China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
Description : BOM list Quotation
Lead time : 1-3 Working Days
ROHS : yes
Condition : New and original
Type : Diodes
Contact Now
PRODUCT DESCRIPTION
PRODUCT PROPERTIES
Manufacturer: Infineon
Product Category: MOSFET
Technology: Si
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: SOT-23-3
Transistor Polarity: N-Channel
Number of Channels: 1 Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: 60 V
Id - Continuous Drain Current: 2.7 A
Rds On - Drain-Source Resistance: 116 mOhms
Vgs - Gate-Source Voltage: - 20 V, + 20 V
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: 1 V
Qg - Gate Charge: 2.5 nC
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Maximum Operating Temperature: + 150 C
Pd - Power Dissipation: 1.25 W
Channel Mode: Enhancement
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: Infineon Technologies
Configuration: Single
Fall Time: 4.2 ns
Forward Transconductance - Min: 7.6 s
Height: 1.1 mm
Length: 2.9 mm
Product Type: MOSFET
Rise Time: 6.3 ns
Subcategory: MOSFETs
Transistor Type: 1 N-Channel
Typical Turn-Off Delay Time: 6.8 ns
Typical Turn-On Delay Time: 5.4 ns
Width: 1.3 mm